Jótanácsok
Olvasson tovább!
Ezen az oldalon összegyűjtöttünk néhány jótanácsot, amit szerintünk érdemes megfogadni.
Vásárlás előtt:
- Klímaberendezést érdemes úgy vásárolni, hogy ugyanattól a személytől legyen garancia a készülékre és a beépítésre is.
- Érdemes előre kitalálni a beltéri egység helyét, lehetőség szerint úgy, hogy kerüljük a hideg levegő közvetlen személyekre történő fújását.
- Érdeklődje meg a helyi Önkormányzatnál, hogy kell-e építési engedély a klímaberendezés felszereléséhez.
- Még a beépítés előtt győzödjön meg róla, hogy a szakember, aki a beüzemelést végzi rendelkezzen "zöldkártyával".
Használat közben:
- A kinti levegő hőmérsékletéhez képest soha ne akarjunk 8 °C-nál kevesebbet a lakásban. Ezt a hőmérséklet különbséget még elviseli a szervezetünk komolyabb megfázás nélkül.
- Bár jóleső érzés a hideg levegőt magunkra fujatni, ha megérkezünk egy klimatizált helyiségbe, de soha ne tegyünk ilyet, hacsak nem akarunk biztosan megfázni.
- Klímaberendezésünket nyugodtan használhatjuk folyamatosan kikapcsolás nélkül a meleg napokon. A termosztát úgy is kikapcsol a kívánt hőmérséklet elérésekor. A fűtést sem szoktuk teljesen kikapcsolni télen, ha elmegyünk otthonról!!!
- Fokozottan ügyeljünk arra, hogy a legtöbb klímaberendezés nem biztosít friss levegőt. Ha szellőztetünk az legyen mindig intenzív és gyors.
- Használat közben ügyeljünk, hogy minden ajtó ablak zárva legyen. Ha van külső árnyékoló szerkezet (nap ellenző), akkor használjuk, hiszen így energiát takarítunk meg.
Ha bármilyen rendellenességet tapasztal használat közben, mint pl. különös zaj, kellemetlen szag akkor azonnal hívjon szakembert, hogy a nagyobb bajt megelőzze.
Használat után:
- Ha már nem használjuk a készüléket, takarjuk le a kültéri egységét, vagy hívjunk szakembert a feladathoz.